09.04.2021 Lieldienas Liesmiņā

     Kas ir aizrautīgākie Lieldienu svinētāji? Kam visvairāk patīk ievērot Lieldienu tradīcijas? Kas prot krāsot skaistākās Lieldienu olas? Kas visvairāk gaida Lieldienu zaķi? Protams! Tie ir bērni, tāpēc gaidot Lieldienas, skolotājas īpaši pārdomā radošos darbiņus, rotaļas, aktivitātes.

     Ar lielu gaidīšanas prieku bērnudārza „Liesmiņa” bērni gatavojās Lieldienām. Čaklās bērnu rociņas gatavoja radošos darbiņus no dažādiem materiāliem – salvetēm, papīra, dabas materiāliem, dzijas, kartona rullīšiem – zīmēja, veidoja, aplicēja!

     Lieldienas tika svinētas ar modernām dziesmām, dejām, neaizmirstot, protams, senlatviešu tradīcijās – bērni šūpojās, kopīgi krāsoja olas, skandināja tautasdziesmas, minēja mīklas, stāstīja par Lieldienu ticējumiem.

     Ārā tika ripinātas olas, notika dažādas olu stafetes un ciemos atnāca arī pats Zaķis ar olu grozu.

     Sagatavošanas grupa “Zaķītis” mēneša laikā realizēja e-twinning projektu “Lieldienas” ar citiem Latvijas bērnudārziem. Projekta laikā bērnudārzi dalījās savā pieredzē Lieldienu svinēšanā, izpildīja dažādus uzdevumus, radošos darbus, kā arī tikās tiešsaistē ZOOM platformā.