14.05.2019 "Mūsu mazā bibliotēka"

     Lasītveicināšanas programmas “Mūsu mazā bibliotēka” ietvaros no 10. līdz 15. maijam Latvijā viesojās slovēņu rakstniece Majda Korena (Majda Koren), grāmatas “Uzvāri man pasaciņu!” autore.

    “Mūsu mazā bibliotēka” ir lasītveicināšanas programma 4-8 gadus veciem bērniem, kas tika īstenota ar mērķi veicināt bērnu interesi par literatūru un ilustrāciju, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm. Lasītveicināšanas aktivitātes norisinājās visās Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs, tai skaitā Ceriņu bibliotēkā, kur vēl rudenī bibliotekāres iepazīstināja mūsu audzēkņus ar pasaku “Uzvāri man pasaciņu”.

      13.maijā sīs pasakas autore viesojās mūsu dārziņā. Majda Corena paskaidroja, ka viņas uzvārdu var iztulkot kā “burkāns”, tāpēc uz kleitas viņai uzsūts liels burkāns un ausīs auskari mazu burkāniņu veidā. Viņa pastāstīja par savu valsti, par sevi, par savām grāmatām, iemācīja bērniem dažus vārdus slovēņu valodā. Bērniem bija iespēja uzdot jautājumus rakstniecei, gūt priekšstatu par citām valstīm, valodām, rakstnieka un tulka profesijām.