22.06.2017 Ielīgošana "Liesmiņā"

      21.jūnijā bērnudārza audzēkņi un darbinieki draudzīgi, roku rokā, ieskandināja Jāņu dienu. Vecāki ar bērniem bija  kārtīgi sagatavojušies garākās dienas sagaidīšanas svētkiem. Meiteņu galvas rotāja ziedu vainadziņi, savukārt, puikas nāca ar ozollapu vainagiem galvā. Ar Jāņuzāļu pušķiem bērni saviļņoti nāca uz pasākumu.

       Kā jau katru gadu, arī šoreiz mēs bērniem centāmies nodot latviskās tradīcijas: ar Jāni un Līgu bērni atcerējās Līgo svētku ticējumus un izrotāja ar krāsainām lentītēm un tautas jostu šīs dienas simbolu – lielu ozolu; ar Ziedu māti – nosauca Jāņu zāles un ziedus, meta vainagus kokā un lēca pāri nātru ugunskuram; savukārt, Ragana iemācīja, kā ar pīlādžu zaru tikt vaļā no ļauniem gariem un mošķiem. 

      Jāņu diena tika nosvinēta ar lielu klāstu jautru dziesmu un muzikālo rotaļu, kurās bērni ar prieku piedalījās. Pasākuma noslēgumā bērnus sagaidīja gardas Jāņu dienas uzkodas – Jāņu siers un  ķiplokmaizītes ar tēju. 

    Garākā gada diena aizvadīta, bet priekšā tikpat gara vasara, kuru mēs novēlam Jums piepildīt ar saulainiem, siltiem un skaistiem piedzīvojumiem.