22.06.2020 Līgo, līgo....

 Vairākus mēnešus mums nebija iespējas sanākt kopā. Un, beidzot, pēc garās karantīnas šī gada 19. jūnijā mūsu pirmsskolas izglītības iestādes mazos un lielos līgotājus sagaidīja pozitīvu emociju piepildīts Jāņu ielīgošanas rīts. 

     Pie lielā ozola mūs sagaidīja Līga, kura aicināja bērnus ar jautrām tautasdziesmām, dejām un rotaļām kopā nosvinēt Jāņus. Tradicionāli ar tautisko jostu un krāsainām lentītēm zēni izrotāja iestādes milzīgo ozolu. Bet, kad atnāca galvenais svētku varonis Jānis ar ozola vainagu sveicām arī vienīgo mūsu bērnudārza Jānīti. Pēc sveikšanas visi kopā devāmies pēc Jāņu zālēm uz pļaviņu, kur iepazināmies ar Jāņu zāļu nosaukumiem, pabarojām zirgu un jautri padancojām. Neizpalika arī Jāņu galvenās tradīcijas: lēkšana pāri nātru „ugunskuram” un papardes zieda meklēšana. Trešajā pieturvietā līgotājus sagaidīja saimniece. Svētku gaitu gribēja izjaukt ragana, taču pateicoties jautrai rotaļai, mēs atļāvām viņai palikt.

     Pēc kārtīgas izpriecāšanās mazie līgotāji, ērti iekārtojoties mīkstā zālītē, iestiprinājās ar gardu svētku mielastu – ķiplokmaizītēm, sieru, tēju.