26.03.2021 Ekoskolas jaunumi: Zemes stunda

     Sestdien, 27. martā, no pulksten 20.30 līdz 21.30 mūsu pirmsskolas izglītības iestāde tradicionāli pievienosies Pasaules Dabas fonda rīkotajai akcijai "Zemes stunda". Iestādē tiks izslēgts ārējais apgaismojums, un tādejādi tiks samazināts elektroenerģijas patēriņš.

     "Zemes stunda" ir Pasaules Dabas fonda rīkots simbolisks pasākums, kura laikā miljoniem cilvēku visā pasaulē vienojas, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību enerģijas un resursu taupīšanai. Pirmoreiz "Zemes stunda" norisinājās 2007. gadā Sidnejā, bet gadu vēlāk akcija ieguva starptautisku mērogu un tajā iesaistījās arī Latvijas pilsētas, tostarp Daugavpils. 

     Par Ekoloģiskām problēmām jārunā ar bērniem jau no mazām dienām, protams, viņiem saprotamā veidā un valodā. 26.martā sagatavošanas grupās notika tematiskās nodarbības par Zemes stundu. Bērni skatījās mācību multfilmu par klimata pārmaiņām uz planētas, veica dažādus eksperimentus: izgatavoja „vulkānu”, nosēdināja izveidotus no plastilīna polārlāčus, roņus uz ledus gabaliem un vēroja, kas notiks, kad izkūst „ledāji”, krāsoja mūsu planētu un sprieda, kas mums visiem jādara, lai mūsu Zeme būtu skaista, vesela un laimīga.