26.05.2017 Izlaidumi

     Pirmsskolā mēs zinām – pirmajos sešos dzīves gados izveidojas cilvēka personība! Tātad tie ir svarīgākie gadi, kad bērni mācās izzināt pasauli, lietu kārtību, apgūst nākotnei nepieciešamās prasmes un iemaņas, saprot, kas ir draugi, kolektīvs.

     Mazie putnēni ilgi ligzdā nesēž. Tiklīdz tie ir mazliet paaugušies, viņi sāk vicināt spārniņus un gatavojas lidojumam. Tā arī pie mums ik gadu notiek mazuļu izlidošana, ko saucam par izlaidumu. Šogad tas notika 24. un 25.maijā. Savu ligzdu gatavojās atstāt 43 pirmsskolnieki no grupām “Bitīte” un “Zaķītis”. Visi viņi pastāstīja klātesošajiem, cik gatavi ir savam pirmajam lidojumam. Bērni parādīja savas prasmes deklamēt, dziedāt un dejot.

      Mums skolotājiem izlaiduma svētki ir reizē priecīga un mazliet skumja diena. Prieks par padarīto darbu, par bērnu sasniegumiem, par viņu mīlestību pret mums. Skumjas, ka atkal kāds posms dzīvē ir aizritējis un jāšķiras no „saviem”, četrus gadus izlolotiem audzēkņiem. Vēl priekšā vasara. Bērni varēs atpūsties, izbaudīt brīvlaiku, krāt spēkus, lai rudenī varētu doties uz skolu.

    Lai dotos uz skolu, tika sakrāmēta ceļa soma, kurā bērni ielika draugu smieklus, rotaļas un iegūtās zināšanas. Skola būs tā vieta, kur bērni meklēs jaunus brīnumus un jaunus piedzīvojumus. Lai veicas skolā!