29.09.2020 Miķeļi "Liesmiņā"

Miķeļdiena ir svētki, kurus svin septembra beigās. Tie ir rudens saulgrieži, kad ražai jābūt novāktai. Tāpat, ka citos svētkos, Miķeļos arī daudz ticējumu un parunu, ar kuriem skolotājas cenšas iepazīstināt bērnus. Mūsdienās šīs dienas nozīmi akcentē vien pirmsskolas izglītības iestādēs un skolas jaunākajās klasēs. Tomēr ir lieliski, ja mēs šo nozīmīgo laiku pavisam neaizmirstam un parādām, kāpēc tas bijis tik svarīgs mūsu senčiem.

     Agrāk Miķeļdiena bija lieli svētki, ko atzīmēja katrās mājās, un brauciens uz Miķeļdienas gadatirgu bija liels notikums. Bērnudārzā Miķeļdienai gatavojas gandrīz veselu mēnesi: mācās atpazīt augļus un dārzeņus un gatavot no tiem veselīgus ēdienus, mācās saskatīt pārmaiņas dabā un rudens pazīmes, rotā grupas ar kompozīcijām no dabas veltēm un iestādes teritoriju ar rudens ziedu jostu, mācās dziesmas, dejas un tautas rotaļas.

     Visinteresantākais Miķeļsvētku notikums – Miķeļdienas tirdziņš, kur bērniem ir iespēja pārdot un nopirkt par „īsto” naudu mājās gatavotus našķus.