17.11.2022 Latvijas dzimšanas diena

Novembris - svētku mēnesis, un pirmsskolas iestādē mazpamazām sāka dominēt sarkanbaltsarkanie toņi. Šis ir īpaši piemērots laiks, lai aktualizētu patriotiskās un pilsoniskās audzināšanas darbu pirmsskolā, lai veidotu piederības izjūtu Latvijas valstij un izpratni par vērtībām.

     Gatavošanās Latvijas dzimšanas dienai notika krietni iepriekš. Vecākās grupas gatavoja nelielu koncertu par godu Latvijai. Bērniem bija nozīmīga loma svētku sagatavošanā un noskaņojuma radīšanā, jo pašiem darot un radot ir lielāks prieks un gandarījums par paveikto. Par iestādes svētku dekorēšanu bija parūpējušies gan pedagogi, gan bērni, gatavojot ne tikai telpu noformējumu, bet arī darinot gaismas lukturīšus teritorijas rotāšanai ar Latvijas karogu. 

     Sagatavošanas grupas gatavojās viktorīnai, lai varētu sacensties savā starpā zināšanās par Latviju. Uz svētkiem bija ieradies Sprīdītis, kurš uzdeva jautājumus divu grupu komandām un deva uzdevumus arī līdzjutējiem. Tikai praktiski darbojoties veidojas lielāka izpratne par valsts svētkiem, tās simboliem un cieņpilna attieksme pret tiem.