29.09.2022 Miķelītis - bagāts vīrs...

Miķeļdiena ir svētki, kurus svinam rudenī – septembra beigās. Tie ir rudens saulgrieži, gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki, kad ražai jābūt novāktai. Agrāk Miķeļdiena bija lieli svētki, ko atzīmēja katrās mājās. Mūsdienās šīs dienas nozīmi akcentē vien pirmsskolas izglītības iestādēs. Tomēr ir lieliski, ja mēs šo nozīmīgo laiku pavisam neaizmirstam un paradām, kāpēc tas bijis tik svarīgs mūsu senčiem. Lai bērnudārzā ieviestu rudens noskaņu, bērni kopā ar skolotājām izveidoja rudens ziedu kompozīcijas. Rudens ziedu kāpuriņš priecēja mūs veselu nedēļu. Tam noderēja samtenes, asteres, čiekuri, zīles, kastaņi, krāsainas rudens lapas un viss pārējais, kas vēsta par rudens iestāšanos. 

     Svētku rītā ieradās Miķelis ar Saimnieci, lai kopā ar bērniem papriecātos par krāšņo rudeni, par ražu, par lietutiņu, kurš deva ražu. Pat Pele nespēja sabojāt svētkus. Bet par jautru kopā būšanu saņēma maisiņu ar graudiem. 

     Par tradicionālo jau ir kļuvis Miķeļdienas tirdziņš, kur sagatavošanas grupu audzēkņi kopā ar vecākiem gatavo preci – cep cepumus, kēksus, pīrādziņus, izgatavo rotaslietas, grāmatzīmes u.c., bet vecāko grupu bērni gūst pirmo pieredzi pircēju lomā.